Beschrijving
De miljoenenstad Mexico City is overweldigend en toch vind je er gemakkelijk je weg.
De huidige hoofdstad van Mexico is in 1521 door de Spanjaarden gesticht en gebouwd op de overblijfselen van Tenochtitlán, de voormalige Azteekse hoofdstad.
Je kunt deze resten nog bezichtigen. Verder is Mexico stad een mix van paleizen, koloniale bouwwerken en modernere architectuur.
Uiteraard kan een bezoek aan het Plaza Garibaldi niet ontbreken. Hier spelen de Mariachi’s zowel uitbundig als weemoedig de sterren van de hemel, altijd fraai in pak gestoken en vaak met een echte Mexicaanse sombrero op het hoofd. Het staat je vrij om een verzoeknummer aan te vragen!
Je omzwervingen door de stad brengen je vast en zeker bij de zócalo, het centrale plein van de stad.
Wat schilderkunst betreft raden we je aan om zeker een kijkje te nemen bij het vroegere huis en thans museum van Frida Kahlo of het huis waar zij met de beroemde Mexicaanse schilder Diego Rivera gewoond heeft.
Zijn schilderingen zijn overigens ook te zien in het prachtige Palacio de Bellas Artes niet ver van de zócalo.
Om een beter begrip te krijgen van de oude Mexicaanse culturen is het Antropologisch Museum een aanrader.